Październik Miesiącem Różańca Świętego

Jak paciorki różańca przesuwają się chwile,

Nasze smutki, radości i blaski.

A ty Bogu je zanieś, połączone w różaniec,

Święta Panno Maryjo, pełna łaski!”

Październik to wyjątkowy miesiąc w roku liturgicznym. To właśnie w tym miesiącu możemy kontemplować wielkość, bliskość i miłość Pana Boga do nas wszystkich.

Wzorem do naśladowania jest Maryja - niezwykle skromna, pokorna, ale jednocześnie pełna wiary i matczynej miłości.

Wyjątkową modlitwą jest różaniec. Jest to szczególny wyraz naszej wiary w Bożą pomoc za wstawiennictwem Maryi.

Odmawiając różaniec, rozważamy wielkie i ważne tajemnice związane z życiem Maryi
i Jezusa, dlatego też chrześcijanin powinien umiłować różaniec i o tę miłość do różańca troszczyć się już od dzieciństwa.

Patron naszej szkoły, Święty Jan Paweł II, o różańcu powiedział: ,,Różaniec to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki, Elżbiety. Na tle słów: ,,Zdrowaś Maryja" dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (Tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa… Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania”.

W tym wyjątkowym miesiącu uczniowie naszej szkoły, w tym oczywiście uczestnicy projektu ,,Oblicza Dialogu”, nie tylko modlili się na różańcu, ale robili na lekcjach różańce na rękę
z koralików, z włóczki, sznurka, itp.