Milion Dzieci Modli Się Na Różańcu

18 X 2023

Milion Dzieci Modli się na Różańcu

Międzynarodowa Akcja Modlitewna

Papieskiego Stowarzyszenia "Pomoc Kościołowi w Potrzebie"

Dzieci z różnych krajów, włączając się w modlitwę różańcową, przyczyniają się do pokoju na świecie. To niezwykłe, że nawet najmłodsi mogą mieć taką „moc”! Świat potrzebuje pokoju bardziej niż kiedykolwiek. Konflikty, niesprawiedliwość, nienawiść – to zło, przeciwko któremu możemy walczyć poprzez modlitwę różańcową. Ona promuje jedność i miłość wśród ludzi. Modlitwa różańcowa daje nam siłę i nadzieję.

Możemy razem zmieniać świat na lepsze, kawałek po kawałku, modlitwa po modlitwie.

Założycielką dzieła różańca misyjnego, obejmującego modlitwą apostolską misję Kościoła była Paulina Jaricot. Początki tej inicjatywy datuje się na rok 1826.

Znaczenie kolorów różańca misyjnego

Każdy dziesiątek jest w innym kolorze, dlatego że symbolizuje jeden z kontynentów. Odmawiając poszczególne tajemnice modlitwy różańcowej, ofiaruje się je w intencji ewangelizacji konkretnych ziem.

Kolor zielony – nawiązuje do zieleni afrykańskich lasów tropikalnych oraz jest kolorem nadziei.

Kolor czerwony – podkreśla kolor skóry Indian, rdzennych mieszkańców Ameryki.

Kolor biały – oznacza kolor skóry Europejczyków.

Kolor niebieski – symbolizuje wody chrztu i wody Oceanu Spokojnego , na którym rozsiane są liczne wyspy. Możecie popatrzeć na mapę. Australia jest zewsząd otoczona wodami.

Kolor żółty – przypomina ludy Azji, najliczniejsze na świecie. Często też porównuje się ich skórę do koloru żółtego.

Udział społeczności szkolnej w ogólnoświatowej akcji Milion dzieci modli się na różańcu”

Tego dnia uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie wraz
z Panią Dyrektor oraz nauczycielami przyłączyli się do akcji „Milion dzieci modli się na różańcu pokój na świecie”.

Na początek p. katechetka przedstawiła cel takiego spotkania, a następnie zachęciła do wspólnej modlitwy.

Obecnymi na hali sportowej pięknie odśpiewali dzieciątek różańca przy akompaniamencie gitary, na której grała nauczycielka muzyki.

Po wspólnej modlitwie Pani Dyrektor zachęciła do zacieśnienia wspólnoty poprzez zrobienie kręgu ze splecionych dłoni i odśpiewania piosenki harcerskiej, aby pamiętać, że mamy być dla siebie wsparciem: ,,Bratnie słowo sobie dajem/ Że pomagać będziem wzajem /Druh druhowi, druhnie druh, Hasło znaj: Czuj duch!”