Pielgrzymka do Lichenia

W środę, 27 września 2023 roku odbyło się spotkanie młodych z Diecezji Włocławskiej w Bazylice Matki Bożej Bolesnej pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Uczniowie z naszej Szkoły pod opieką p. katechetki uczestniczyli w tym ważnym dla młodzieży wydarzeniu.

Celem spotkania było poczuć wspólnotę modlitwy i jeszcze bardziej zintegrować się nie tylko jako grupa klasowa, ale parafialna i diecezjalna. Prosili Boga o potrzebne łaski i dobre przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Podczas spotkania była ewangelizacja, którą poprowadził ks. Jakub Bartczak, rekolekcjonista i “raper w sutannie”. Młodzież usłyszała podczas konferencji o dojrzewaniu do wiary i powołania.Najważniejszym momentem pielgrzymki była Msza św. pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Włocławskiej. Biskup włocławski i kilkudziesięciu duszpasterzy modlili się, by młodzi codziennie na nowo odkrywali w swoim życiu obecność Chrystusa.

Ewangelizator podkreślił, że:

“Jezus pozwala nam odkryć to, co dobre i piękne w drugim człowieku, jeśli potrafimy wsłuchać się w Jego głos. Kościół to wspólnota osób, które cały czas zmierzają ku świętości. Chrystus zobowiązuje nas do tego, byśmy zmieniali ten świat – oczy swojego serca wyposażyli w światłość i nieśli ją dalej. Mówili światu o Chrystusie, który jest Prawdą”

Młodzi otrzymali podczas pielgrzymki różańce, które pobłogosławił ksiądz biskup i zawierzyli swoją przyszłość Matce Bożej Licheńskiej.

Pielgrzymka zakończyła się agapą przy dzwonnicy w licheńskim sanktuarium.